RSS
 

Babcia Pra, imiona i mafiozy, czyli to wszystko skomplikowane

25 sie

Wczoraj odwiedziła nas taka Duża, co na nią mówili Babcia Pra, czy Pra Babcia. W każdym razie, już to Pra słyszeliśmy, bo niedawno był u nas taki Dziadek, co też się Pra nazywał. Nie wiemy co to znaczy, ale chyba to coś ważnego, bo wszyscy odnosili się do nich właśnie tak, jak do super-ważnych osób. No i ta Babcia Pra powiedziała, że jesteśmy śliczni (no ba!) i spokojni (hehehe). Ona po prostu nie widziała nas w akcji! Nasza Duża czasami się śmieje z nas i mówi, że ja jestem Mafioza jakaś a Filipek to taki Sprytny Facecik. Że on knuje, a ja wykonuję. Nie wiem o co jej chodzi, ale najwyraźniej tak powinno być, bo jak to mówi, to się uśmiecha.

A ta Babcia Pra to ma podobno „aż szesnaście prawnuków” – Nie wiemy, co to są te prawnuki i ciekawe, gdzie je kupiła i co z nimi robi. I dlaczego szesnaście to tak dużo? A my mamy aż cztery łóżeczka i się nie chwalimy, o.

Dlaczego nasza Duża mówi na mnie Mafioza, to ja nie wiem. Ale ostatnio dowiedziałem się, że najprawdopodobniej mam inaczej na imię, niż myślałem. Bo podobno jakaś taka mniejsza Duża, co się nazywa Kuzynka (kolejna już, nie wiem jak je rozróżnić, motyla noga – jak to mówi nasz Duży. To ta Kuzynka podobno powiedziała, że ja się nazywam Pseciesmateus. A to było tak:

Inna Duża, co na nią mówi nasza, że to Ciocia jest, pyta: – A jak nazywają się bliźniaki?
Mniejsza Duża na to: – No Filipek.
Inna Duża: – Ale drugi bliźniak jak ma na imie?
A na to ta mniejsza Duża: No Pseciesmateus!

Znaczy jednak nie mam na imię Mateusz? No czy oni nie mogą się zdecydować? Wszystko było o wiele prostsze w Wielkiej Wodzie.

W każdym razie chyba nazywam się Pseciesmateus Mafioza. A niedawno było coś zupełnie innego. Stanowczo muszę zaprotestować przeciwko takim wiecznym zmianom. No można się pogubić! Dobrze, że chociaż wiedzą, kto nazywa się Cipcip i kto Taśtaś. Bo jeszcze by się okazało, że ja też jestem ten Koty. A jeśli jestem?… To będę bezkarnie sikał do butów i już!

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz